Darmowe aplikacje dla kawoholika - part I

 


Oczywiście kawę można zrobić używając jedynie zegarka... i to w telefonie, ale dla tych, którzy chcą przy okazji nacieszyć oko, poznać kilka fajnych przepisów i miło przy tym spędzić czas znalazłam kilka fajnych i przydatnych aplikacji.

COFFEE.GURU

Jedną z moich ulubionych jest coffee.cup.guru (do pobrania tutaj

- aplikacja nie tylko świetnie napisana, ale do tego genialnie zrobiona, wzbogacona w rewelacyjne animacje, które świetnie obrazują co należy zrobić i pomimo, że napisana jest po angielsku nikt nie powinien mieć z nią kłopotu.   

Dodatkowo możemy wybrać metodę parzenia:
  • aeropress
  • chemex
  • cupping
  • french press
  • hario v60
możemy również dopasować pod siebie ustawienia, takie jak wielkość naszego kubka, ale też jednostki w jakich podane są przepisy.

BREW TIMER

Kolejna aplikacja to Brew Timer (do pobrania tutaj) i tutaj mamy trochę inną wersję poprzedniej aplikacji - z jednej strony trochę uboższą w animacje czy obrazki - zawiera głównie opisy wykonania, ale posiada przy kawiarce opcję dobierania ilości naparu i do tego jest dostosowywana ilość kawy oraz wody. I teraz dlaczeg to jest złe! Sugeruje, że możemy sobie dowolnie zmieniać ilość kawy w sitku, a tak nie jest. Co innego gdybyśmy mogli wybrać różne pojemności kawiarek i do tego byłyby dostosowane ilości kawy i wody ALE tak nie jest. Dodatkow opis/instrukcja parzenia jest baardzo uboga.
  

 
Jeśli chodzi o inne metody to do każdej mamy sporą ilość przepisów oraz opcję dodania swoich personalizowanych przepisów. 
Ponadto w odróżnieniu od coffee.cup.guru mamy też opcję kawiarki, która jest bardziej "pospolita" i częściej spotykana wśród początkujących kawoszy, chociaż niestety proporcje w niej podane i opisy są nieodpowiednio napisane. 
 

A może znacie jeszcze jakieś ciekawe aplikacje lub uważacie te za mało przydatne i mam szukać dalej. Dajcie znać w komentarzu!

 

 
 
 
 
 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

Formularz kontaktowy