Darmowe aplikacje dla kawoholika - part IIAplikacje różnego typu zalewają nasze telefony - jeśli używamy ich do sprawdzania rozkładów autobusowych czy wysyłania wiadomości to dlaczego nie używać ich, np. by móc podszkolić się nieco w tajnikach kawowych.

Dzisiaj kontynuacja aplikacji przydatnych kawoholikowi - część pierwsza tutaj. Tym razem będą to nieco inne aplikacje, ale równie przydatne. Jedna z nich to istny kawowy hicior! Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie :) 
 

Barista Coffee Dictionary A-Z

Trochę inna aplikacja, bo jest to słownik baristyczny i to dość obszerny - założę się, że znajdą się bariści, którzy nie znali niektórych zwrotów. Ta aplikacja to Barista Terms (do pobrania tutaj)

 
Prosty i przejrzysty interfejs, opisane fachowo ale i przystępnie - niestety aplikacja jest w języku angielskim, ale myślę że z opisami poradziłby sobie spokojnie translator google, więc jeśli ktoś nie jest aż tak dobry z angielskiego a chciałby zasięgnąć nieco branżowego języka, by zabłysnąć potem w tych wszystkich kawiarniach to zdecydowanie polecam!

Barista Magazine

Barista Magazine aplikacja nie jest już niestety dostępna, ale nadal możemy przeglądać ich czasopismo na stronie baristamagazine.com  wchodzimy w DIGITAL EDITION  i wybieramy DIGITAL ARCHIVE. Niestety magzayn jest tylko dla znających język angielski, ale jest to na prawdę mega okazja, bu zdobyć trochę kawowej wiedzy za darmo!Barista magazine to dwumiesięcznik, a na ich stronie możecie (również na telefonie) przeglądać najnowsze numery magazynu, ale też te starsze. Zwykle za tego rodzaju magazyny musimy zapłacić po k i l k a d z i e s i ą t  złotych. A tutaj w wersji darmowej mamy k i l k a s e t ! stron i są to różnego rodzaju artykuły, ciekawostki i reklamy fajnych produktów (jak to w magazynie ;)) dla baristów (i nie tylko) dodatkowo mamy też bazę poprzednich numerów. Uważam, że jak na darmowy magazyn to jest petarda. Tym bardziej, że mamy dostęp do branżowych artykułów i o ile może jako początkujący kawoholik niekoniecznie zrozumiemy wszystko to na pewno część artykułów będzie przydatna, bo jest ich tam mnóstwo! Super opcja nawet jako darmowe czasopismo do poczytania...zgadnijcie przy czym ;)
Dajcie znać czy znaliście te aplikacje albo może macie jakieś inne sprawdzone, o których nie wspomniałam.

 

Formularz kontaktowy